אלגוטריידינג – האם לנסות את זה בבית ?

"מה מסתתר מאחורי הגישה, אולי יש קוד ויש שיטה", כך כותב רמי פורטיס בשירו המפורסם "כסף כסף כסף". כל סוחר ומשקיע מכיר את התחושה המגיעה לאחר סדרה של עסקאות מוצלחות.
גיורא אלון | כתבה ראשונה בסדרה

"מה מסתתר מאחורי הגישה, אולי יש קוד ויש שיטה", כך כותב רמי פורטיס בשירו המפורסם "כסף כסף כסף". כל סוחר ומשקיע מכיר את התחושה המגיעה לאחר סדרה של עסקאות מוצלחות. התחושה של "מצאתי משהו שעובד". זו יכולה להיות תבנית יפנית מסוג "פטיש" שמופיעה מיד אחרי 3 ימי ירידות או אולי שני ממוצעים נעים שנחצים ומצליחים פעם אחר פעם לאותת על מהלך עליות מתקרב. ואכן בשנים האחרונות נכנסו אל עולמם של המשקיעים והסוחרים בשווקים הפיננסיים המכונות והרובוטים שבסופו של יום מנסים למצוא ולממש שיטה, כזו שתצליח להכות לאורך זמן את מדדי המניות ותייצר תשואה חיובית. יתרונה הגדול של השיטה הרובוטית הינה נטרול ממד הרגש והוצאתו מתוך משוואת קבלת ההחלטות. סוס מנצח לא מחליפים וגם כאן שיטה שהוכיחה את עצמה על פני מדגם רחב מספיק של עסקאות בעבר תיכנס לפעולה באמצעות מכונת מסחר ללא שיקול אנושי. בלי תקוות ופחדים, בלי ציפיות ושיקולים זרים.

אלגוטריידינג ופער ארביטראז'

המכונות הגדולות מופעלות על ידי שחקני האלגוטריידינג, בדר"כ בחשאיות ומבלי לתפוס כותרות. שחקני האלגו הגדולים עושים זאת בדר"כ באמצעות מערכות מסוג HFT – High Frequency Trading. אלו מערכות יקרות ועוצמתיות אשר מזהות שניות בודדות בהן קיים פער ארביטראז' או הסתברות גבוהה במיוחד לתזוזה בכיוון כזה או אחר בנכסים פיננסיים. העסקאות שמבצעות מכונות ה- HFT הן עסקאות מהירות, לעיתים מאיות ועשיריות השנייה בלבד ולאורך זמן המכונות הללו מצליחות לייצר רווחיות עצומה ברמת יציבות גבוהה. היכולות המתמטיות והטכנולוגיות אדירות ובהתאם גם אחוזי ההצלחה של המכונות המצליחות מדהימים ויכולים להגיע אל 90% וגם 95% ואף יותר.

אך האם ניתן ליישם ולהפעיל בהצלחה מכונות או שיטות אוטומטיות וממוחשבות גם במסחר לטווח קצר, בינוני וארוך. האם למשל קיימת שיטה במסחר יומי או שבועי, כזו שאולי לא תספק לנו 95% הצלחה אך לאורך זמן תצליח להניב תשואה חיובית ולאתר את המניות בהן קיימת הסתברות גבוהה יותר למהלך עליות של יומיים, שבועיים או חודשיים. בבורסה גרף החלטנו לחפש תשובה ולשאלה ובעיקר לאפשר למשקיעים וסוחרים לעשות זאת בעצמם.

לעדכונים שוטפים בזמן אמת, ייעוץ ושלל כלים חיוניים

השאירו פרטים ונחזור בהקדם.

אולי יעניין אתכם

כתבות תוכן

פאנל מקצועי לבעלי רו"ח בשיתוף לשכת רו"ח

לנהל משרד רו"ח זה לא תיק, זה עסק… להגדיל הכנסות, לצמצם הוצאות ולגייס לקוחות-אסטרטגיות וכלים למינוף המשרד
כתבות תוכן

קטנועים כפתרון לפקקים-צפו בפאנל בהשתתפות צח דרוקר, מנכ"ל קבוצת Guideline

פתרונות טכנולוגיים

סרטון אודות מעבר השרתים שלנו למשרדים החדשים

בואו לשמוע כיצד ביצענו מהלך מעבר של חדר מחשב בסיוע של קבוצת הפרוייקטים של HPE ודורקום. תהליך...
שוק ההון

בשביל מה צריך בכלל תוכנה לניתוח טכני?

זנים שונים של סוחרים מאכלסים את שוקי המניות. אלה הסוחרים לטווחים ארוכים, אלה הסוחרים לטווחים קצרים, אחרים...