המפתח למערה של עלי באבא

זוכרים את הסיפור על עלי באבא וארבעים השודדים? החיפוש אחר המפתח בעיני הוא מטאפורה לחיפוש התמידי שלנו אחר העושר.
אייל גורביץ'

זוכרים את הסיפור על עלי באבא וארבעים השודדים? החיפוש אחר המפתח בעיני הוא מטאפורה לחיפוש התמידי שלנו אחר העושר. בתחילת הקריירה שלי חיפשתי  אותו. את המפתח שיפתח את המערה עם אוצרות הזהב. למדתי כל כלי אפשרי, בחנתי, ניסיתי, שגיתי, אבל לא הפסקתי לחפש. לצערי לא מצאתי אותו בכלי בודד. משום שלא מדובר במפתח אחד כי אם בצרור שלם של מפתחות. צרור שלם של כלים שמרכיבים  ארגז, שיטה לקבלת החלטות, דרך ברורה ללכת בה.

ישנם שלושה מצבי שוק שעלינו לדעת לפענח:

מגמת עלייה לה יש חוקים ברורים וחד משמעיים, דשדוש ומגמת ירידה הדורשים קצת יותר מיומנויות וניסיון. שלושה מצבי שוק מהם ניתן להגדיל משמעותית את מגוון ההזדמנויות שלנו.

מגמת עלייה מוגדרת ע"י סדרה של נקודות שיא ושפל המסודרות במבנה עולה. אפשר לראות כאן בגרף השבועי של הנאסד"ק שהוא כבר לא מקיים סדרה שכזו.

אבל לא רק זאת, זיהוי מגמות לא מספיק מכיוון שחייבים לטפל בכל הניואנסים הקטנים של השוק. אלה שסמויים מן העין אך מספקים הבחנה ברורה יותר לגבי איכות העסקה ומעל לכל אלו בסיס העסקה שבו עומד יחס הסיכוי סיכון. חשבו מהו היחס בין היעד המינימלי אליו אמורה להגיע המניה אם וכאשר יוצא לדרך המהלך אליו אנחנו מצפים, חלקו אותו (פעולת חילוק) במרחק לסטופ לוס וקבלו את יחס הסיכוי/סיכון שחייב להיות גדול מ-1.5.

ומה עם מתנדים? וכלים נוספים? במה כדאי להשתמש?

שימוש נכון ב macd

שימוש נכון במדד macd שיוכל לומר לנו כמה לחץ הופעל על השוק במסגרת התיקון הטכני אחרון. אם לא ידעתם הרי שבמגמת עלייה התנועות החשובות הן אלו שמתבצעות כנגד המגמה. ולכן עלינו להבין שככל שקטן יותר הלחץ כלפי מטה כך משמעותית יותר התנועה כלפי מעלה

"פערי מחירים" עוד כלי מצוין, אלו אותם חורים שמופיעים על הגרף. בשלב הנוכחי כולם נראים  אותו דבר אך ישנם 5 סוגים שונים ועוד תופעה שנקראת "אי היפוך".

שתי שיטות רישום חדשות שגיליתי לאחרונה נקראות " renko" ו-"heikin ashi". המטרה של שתיהן לסייע לנו להבין טוב יותר את המגמה והרצפים.

פערי המחירים מסומנים כאן בצהוב. על הגרף זהו חור קטן, המשמעות שלו ענקית. ובתחתית מתנד MACD שמצוין ככלי שעוזר לאפיין את התיקון הטכני ולקבוע מהו הפוטנציאל לחזרתה של המגמה.

אז אם חשבתם שהמפתח למערה של עליבאבא הוא מפתח בודד הרי לא כך הוא. אין כלי טכני בודד שזוהר מעל כולם. העניין הוא לקרוא את כיוון השוק ולהוסיף את הניואנסים הנסתרים מהעין (בשלב זה) כדי להבין מה עלינו לעשות.

כל זאת ועוד המון תרגול בקורס החדש שלי

קורס השלב הבא כולל סקירה מקיפה ופרקטית של 10 כלים ושיטות טכניות חדשות. גם מי שבקיא ברזי בתיאוריה הטכנית וודאי מי שלמד את שיטת תשע השאלות בקורס הראשון שלי, ימצא המון המון כלים וטכניקות מצויינות בקורס הזה.

לעדכונים שוטפים בזמן אמת, ייעוץ ושלל כלים חיוניים

השאירו פרטים ונחזור בהקדם.

אולי יעניין אתכם

כתבות תוכן

פאנל מקצועי לבעלי רו"ח בשיתוף לשכת רו"ח

לנהל משרד רו"ח זה לא תיק, זה עסק… להגדיל הכנסות, לצמצם הוצאות ולגייס לקוחות-אסטרטגיות וכלים למינוף המשרד
כתבות תוכן

קטנועים כפתרון לפקקים-צפו בפאנל בהשתתפות צח דרוקר, מנכ"ל קבוצת Guideline

פתרונות טכנולוגיים

סרטון אודות מעבר השרתים שלנו למשרדים החדשים

בואו לשמוע כיצד ביצענו מהלך מעבר של חדר מחשב בסיוע של קבוצת הפרוייקטים של HPE ודורקום. תהליך...
שוק ההון

בשביל מה צריך בכלל תוכנה לניתוח טכני?

זנים שונים של סוחרים מאכלסים את שוקי המניות. אלה הסוחרים לטווחים ארוכים, אלה הסוחרים לטווחים קצרים, אחרים...